Metoda PDR

Metoda PDR představuje efektivní způsob opravy poškozené karoserie vozu bez nutnosti lakování. Jedná se o ruční narovnání poškozených částí z interiérové strany plechu vytlačováním a vytahováním. Uplatnění nachází především při opravách karosérií poškozených krupobitím, parkingem, vandalstvím či z běžného provozu.

Vytlačování

Opatrně vytlačíme důlky z interiérové strany vozu, pomocí speciálního nářadí z oceli, nedochází k jakémukoli poškození laku.

Vytahování

Pokud nelze využít vytlačování z druhé strany plechu, na promáčkliny nanášíme lepící bod a zpětným vytažením rovnáme poškozenou oblast do původního tvaru.

Ruční vyrovnání

Často je ještě potřeba poškození ručně dorovnat, kdy využíváme paměťového efektu plechu a poškozenou oblast opatrně proklepeme speciální tužkou.

Věděli jste, že...

Technologie PDR byla poprvé použita ve 40. letech 20. století, kdy výrobci Mercedes Benz a BMW hledali efektivní způsob opravy poškozených karosérií ve výrobě. S postupným zdokonalováním výroby automobilů upadala metoda PDR v zapomnění. V 80. letech však znovuobjevili potenciál opravy američtí dealeři vozů a PDR se postupně zdokonalovalo až do dnešní podoby, kdy představuje velice žádanou alternativu ke klasickým způsobům opravy karosérie.